3m_cam_filmi_logo ANA SAYFA       HAKKIMIZDA      REFERANSLARIMIZ      VİDEO & KATALOG      S.S.S.      İLETİŞİM     
SIKÇA SORULAN SORULAR

3M Güneş Kontrol Filmleri Hayatımızı nasıl kolaylaştırır ve çalışma mekanizması nedir?
3M Güneş Kontrol Filmleri camlarımızda güneşle gelen ısı miktarının reflekte edilmesi için dizayn edilmiştir. Görünür ışık miktarı refleksiyonu ile Güneş kaynaklı ısının refleksiyonu arasında tam olarak doğru orantı yoktur.Tipik renklendirilmiş camlar ve cam filmi öncelikle ısı biriktirme mantığıyla çalışır.Koyu renkler güneş kaynaklı enerjiyi camlarda biriktirir.Bu sistem mekanın ısınma hızını düşürür. Bu tipte üretilmiş cam ve cam filmleri,mekanın ısınmasını hiçbir zaman refleksiyon sistemiyle calışan cam filmleri kadar gerçekleştiremez. Reflektif filmler çeşitli metallerle kaplanmışlardır. Bu metalize edilmiş filmler, güneşle gelen ısınının camlarınızdan yansıtılarak mekana girişini engeller. 3M Reflektif Film serisi en düşükten en yükseğe güneş kaynaklı ısı tasarrufu sağlar.Tüm 3M Güneş Kontrol filmleri arkasını gösteren yapıdadır.Ultraviole koruması yapışkan sisteminin bir parçası olup filmin diğer bileşenleri;metal, polyester film, aşınmayı engelleyici tabakadır.UV koruması ev veya ofis dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller.

3M Plus Dört mevsim filmlerinin (LE) çalışma mekanizması nasıldır?
3M Plus Dört mevsim filmleri, Güneş Kontrol Filmleri aynı mekanizmayla ısınmayı engellerken soğuk hava koşullarında da içerideki ısınmış havanın dışarı çıkmasını engeller.Patentli bu ürün yapısı ile ısınmış havanın dışarı çıkışını engeller. Bu ürün kişisel konforu arttırırken ticari binalarda ısınma maliyetlerinde. Bu tip filmlerde kullanılan aşınmaya karşı dayanıklı kaplama, filmin uzun süre özelliklerini kaybetmeden korunmasını sağlar.

Neden ticari amaçlı binalar camlarında güneş kontrol filmi kullanmalıdır?
Daha düşük soğutma ve ısınma maliyetleri sağlamak, ısınma ve soğutma ekipmanlarının bakım masrafını azaltmak için. Estetik ve dış görünümü güzelleştirmek, güvenlik seviyesini arttırmak, klimalarının ömrünü uzatmak için. Müşterilerimizin çoğunluğu enerji tasarruf etmek, bina görünümünü iyileştirmek için 3M Cam Filmlerini satın almışlardır.

3M Cam Filmlerinin enerji tasarruffuyla kendisine yapılan yatırımı ne kadar sürede geri öder?
Bu sorunun cevabı için cam kaplı alanın büyüklüğü seçilen cam filmi tipi,cam tipi enerji maliyetleri gibi kriterler göz önüne alınıp hesaplama yapılmalıdır. Ancak ortalama bir değer verilmesi istenirse 2-5 yıl içinde bu yatırım size enerji tasarrufu olarak geri dönecektir.Ancak 6 aydan kısa sürede elde edilmiş başarılı sonuçlarla da karşılaşılmıştır. Binanız için böyle bir analizi yaptırmak için şirketimizi arayıp yardım isteyebilirsiniz.

3M Cam Filmleri nasıl uygulanır?
3M Filmleri eğitilmiş uygulama ekipleri tarafından uygulanır . Cam filmlerinin bir çoğu camın iç tarafından uygulanır. Birinici aşama camın çok iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Daha sonra deterjanlı su cama ve cam filmine püskürtülür. Özel bir çek çekle cam ile film arasındaki su çekilir.

3M Cam Filmleri'nin Ömrü
3M Cam Filmleri nasıl temizlenebilir?
30 günlük kuruma süresi sonunda, 3M Filmlerinizi normal temizlik malzemelerini kullanarak temizleyebilirsiniz. Ancak temizlik yaparken çizici veya kesici malzemeler kullanmamalısınız.

3M Cam Filmlerinin kullanım ömrü ne kadardır?
3M Cam Filmler uzun yıllar kullanılsın diye dizayn edilmiştir; cam filmi tipine göre filmin garanti süresi değişir. Ortalama filmin kullanılma süresi uygulamalar için 15-20 yıl iken dış uygulamalarda 7-8 yıldır.İçeriden yapılan uygulamalarda garanti süresi on (10) yıl,dışarıdan yapılan uygulamalarda ise iki (2) yıldır.

3M Cam Filmleri'nin Sağladığı Koruma
3M Cam Filmleri mobilya ve dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller mi?
Tamamıyla engellemez. 3M Filmleri solmanın ana sebeplerini azaltmak için dizayn edilmiştir (ultraviole ışınları, görünür ışık, güneş kaynaklı ısı), malzemelerinizin kullanım sürelerini 2-5 kat uzatır. Örneklemek gerekirse; perdenizin solma süresi 5 yılsa bu süre 10 yıl olacaktır.Genel kural olarak , ultra viole (UV) yaklaşık olarak solmanın %40 nedenidir, görünür ışık yaklaşık %25, ve ısı ise yaklaşık %25. %10 ise iç mekan aydınlatması diğer küçük değişkenlerdir.

Filmlerin sağladığı Ultraviole koruması zaman içinde etkinliğini kaybeder mi?
Hayır, ultraviole (UV) koruması filmlerin yapışkanı ile sağlanmaktadır ve özelliğini uzun yıllar kaybetmez. Aslında, A.B.D.’nin başkenti Washington’da örnek seçilen bir binada 10 yıl önce yapılmış bir uygulama incelenmiş ve UV geçişinin < 1% olduğu ölçümlenmiştir.

3m_guvenlik_cam_filmi
3m_gunes_kontrol_cam_filmi
3m_dekoratif_cam_filmi
dekoratif_cam_filmi

web tasarım ve web yazılım

Copyright © 2016 AR-AZ CAM FİLMLERİ

3m_cam_filmi_logo